Presheva

Kuvendi i Këshilltarëve Shqiptarë të Luginës së Preshevës, në takimin e mbajtur sot në Bujanoc, ka miratuar deklaratën e përbashkët,

FB_IMG_1529304970696

17.06.2018 St.Gallen – Zvicër Vet emërtimi i dramës “Ringjallja e Agimit”, te jep te kuptosh per porosine e kesaj vepre

SmartSelect_20180609-131058_Samsung Internet

    Legjenda e futbollit të Kosovës dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka vdekur sot

IMG_20180607_162726

Në kuadër të punës sime, në muajnë maj të këtij viti gjatë vizitës të fshatit Vich që gjindet në regjionin

ringjallja e agimit 1

Të nderuar bashkatdhetar, dashamir te artit skenik, ju njoftojmë se me datë 17.06.2018 nga ora 15, në Restoran Kreuz, Letzistrasse

SmartSelect_20180603-134056_Samsung Internet

(Në qytetet me « mejtepe » ku lexohet e mësohet arabisht, shkolla shqipe nuk ka asnje nxënës!) Rastësisht duke shfletuar

SmartSelectImage_2018-04-04-10-57-49

Mëngjesin e së martës, në Ebikon të Zvicrës është gjetur e vdekur shqiptarja e zhdukur ditë ma parë, Naime Moni.,

received_10160119029785058

Më 17 mars 2018, në Qendrën Shqiptare per Kulturë dhe Integrim të qytetit Kreuzlingen të Zvicrës, u dha e premiera

SmartSelectImage_2018-03-18-10-39-35

Më ka ra te vizitoj seminare te ndryshme te meditimit ku perdoren filozofi e teknika te ndryshme! Ajo qe me